ZADNJI SUSRET PODRŠKE OVE ŠKOLSKE GODINE

Završica podrške u okviru Slatkog servisa za ovu školsku godinu.

Jučer, prvog dana lipnja smo se ponovno okupili u OŠ Tituš Brezovački na zadnjem susretu podrške ove školske godine. Ovaj puta smo malo promijenili shemu sastanka i pretvorili ga u kreativan. Birali smo školjkice koje su simbolizirale različitosti kao i naš način biranja, prisjetili smo se motiva za volontiranje i sagledali volontiranje u ovom relativnom kratkom, no slatkom 🙂 i iskustveno bogatom razdoblju, standardno smo razmijenili iskustva, ali i poruke jedni drugima, a  i nove materijale za rad s dječicom upakirali smo u poklone na veselje svima. Za kraj smo se podsjetili i da je svako dijete i svaka osoba pravo čudo u najboljem smislu te riječi!

Veselimo se planiranom druženju u subotu 10.6.! Pozivamo i volontere i dječicu i roditelje uključene u projekt Slatki servis.

Evo i nekoliko raznolikih povratnih informacija volontera uključenih u projekt Slatki servis (K – korisnik, V-volonter):

 

Prvi susret je prošao super. Došla sam u stan K i tamo sam upoznala K i njegovu veliku obitelj. K je jako otvoren, pristupačan i veseo… Mjerili smo šećer i gledala sam kad mama daje inzulin za prvi put. Naši susreti su do sada bili svugdje, stvarno smo puno toga prošli. Išli smo u parkić , u knjižnicu u igraonicu i jednom sam bila na rođendanu … Prošli tjedan je K krenuo na tenis… Što se tiče samog dijabetesa, K odnedavno ima senor za GUK -ali i dalje mjerimo GUK iz krvi po potrebi i dva puta do sada sam dala inzulin uz prisustvo mame. S K sam ostvarila dobar odnos, sve se možemo dogovoriti i brzo zaigrati…
Opseg podrške  se sastoji od mog boravka u osnovnoj školi…  U školi su me dobro primili od strane ravnatelja , razredne učiteljice Danijele i razreda. Osim škole bila sam, u organizaciji škole, u kinu i na školskom izletu…

Ono što bih istaknula za prvi susret jest to da sam naglasila obitelji da ja kao volonter
najmanje od svih njih znam o dijabetesu, ali da želim puno o njemu naučiti i da se jako veselim što će mi K svojim primjerom pokazati kako se pravilno dijabetes drži pod kontrolom, odnosno kako se pazi da vrijednosti ne budu previsoke ili preniske kroz pravilnu prehranu, redovito mjerenje, redovito davanje inzulina, uzimanje međuobroka, pijenje vode i nadasve kroz fizičku aktivnost.

Tako naše aktivnosti koje se u pravilu odvijaju tri puta tjedno plus dvije subote u mjesecu… sve funkcionira po dogovoru. U ruksaku/ torbici uvijek se nalaze: aparatić za mjerenje šećera, inzulin za korekciju ukoliko bude potrebno, bočica vode, glukozni bomboni i voćka, najčešće jabuka. Kada smo vani K uvijek samostalno mjeri šećer, a ja podesim alarm na mobitelu da slučajno ne zaboravi(mo) jer se zapričamo i vrijeme proleti! …zapisujem to u Dnevnik koji onda ostavim roditeljima na potpis…
K smo pitale kako bi najradije provodio vrijeme sa mnom te smo to uskladile s mojim rasporedom. Vrlo rado mi je pokazao kako si mjeri šećer i daje inzulin. Dopustio mi je da ja njemu dam inzulin i zamolio me da on meni izmjeri šećer da se uvjerim kako to ništa ne boli. Viđam se s njime 2 puta tjedno, ukupno 5 sati. Dolazim kod njega doma poslije svojih predavanja te prvo izmjerimo šećer, damo inzulin i večeramo, a potom pišemo zadaću ili učimo engleski što je njemu najdraže jer bi se želio poboljšati. Kad završimo svu zadaću, a ovisno o vremenu, igramo igrice na mobitelu, kartamo ili odemo u park gdje s prijateljima igra nogomet…
Prije svega hvala što sam dio jednog posebnog volonterskog projekta u kojem iznimno osjecam da se osobno razvijam. Čini mi se da nam se razvoj svima zajedno dešava, kako volonterima tako i korisnicima projekta. Rekla bi; širi se svijest o volontiranju i različitostima, i prihvaćanju istih. Hvala za edukaciju jer mi je dala odgovore na mnoga pitanja čak i na neka neočekivana. Kao da sam oduvijek htjela znati neke stvari o kojima se govorilo.
Ovaj projekt došao mi je u pravi trenutak. Volontiranje me čini da se bolje osjećam i da se družim više s ljudima, i sa onima kojima možda ne bi nikad bila u kontaktu. Ovako se širi moj krug i vidokrug i sretna sam. 

Sve informacije o projektu Slatki servis te Brošuru o projektu pronađite ovdje

U pripremnoj fazi projekt je temeljem Javnog natječaja za financiranje projekata udruga iz područja socijalnog i humanitarnog značenja financijski podržao Grad Zagreb, Gradski ured za socijalnu zaštitu i osobe s invaliditetom. Provedbu programa sufinancira Ministarstvo zdravstva temeljem Natječaja za prijavu trogodišnjih programa udruga iz područja psihosocijalne potpore.

Potporu programu pružili su i Roche te Ljekarne Dvoržak.

 

SLATKI SERVIS – POČETAK 2020TE

SLATKI SERVIS – POČETAK 2020TE

SLATKI SERVIS – POČETAK 2020TEI ove godine nastavljamo s podrškom malim i nešto većim “slatkišima” u okviru programa Slatki servis. U novoj organizacijskoj shemi volonteri upisuju svoje slobodne sate, a roditelji bilo kojeg od slobodnih aktivnih...

Slavka Batušića 11, 10090 Zagreb

+385 91 5842969