Obnovite matične stanice i prirodno pojačajte imunitet – 2.dio

U drugom dijelu pregleda zanimljivog podcasta s Bruce H. Liptonom na temu matičnih stanica i prirodnih načina na koji se može ojačati imunitet donosimo vam informacije o utjecaju lijekova na tijelo, detaljnije o utjecaju stresa na bolesti poput ateroskleroze te o važnosti osobne energije i njenoj povezanosti sa samoliječenjem.

Antibiotici i tijelo

Naš imunološki sustav u stanju je boriti se sa praktički svakom bolešću. Njegova snaga je u količini energije koju nisu onesposobili hormoni stresa. Ipak, čovjek nije u mogućnosti uvijek se nositi sa bolešću dok je pod stresom, pa poseže za antibioticima jer mu je potrebna pomoć za prvi udar bolesti (odmah na izvoru nastanka), kako bi mogao prikupiti energiju za aktiviranje imunološkog sustava. Primjena antibiotika trebala bi biti što rjeđa.

Prije se smatralo da je čovjek sastavljen samo od stanica, koje se razvijaju i umiru na dnevnoj bazi. Znanost je pak pokazala da osim stanica postoje mikrobi, bakterije i paraziti (mikrobiom), njih oko kilogram, unutar tijela bez kojih čovjek ne bi mogao egzistirati.

Važno je biti svjestan postojanja mikrobioma jer primjena antibiotika ubija cijelu zajednicu bakterija, bez obzira radi li se o „dobrim“ ili „lošim“ bakterijama. Smanjivanjem mikrobioma bolest se ne liječi. To znači i da bi se antibiotici trebali upotrebljavati samo u vrlo ekstremnim situacijama.

Konvencionalna medicina temeljena je na farmaceutskoj korporativnoj profitabilnoj industriji. Trebalo bi prihvatiti shvaćanje da je vrlo malo bolesti organskog podrijetla i da zapravo namjerno fizičko mijenjanje kemije našega tijela ne može donijeti pozitivan ishod. Nova saznanja o samopomoći pri izlječenju svakako ne odgovaraju ovoj industriji.

Korijen riječi čovjek, čovječanstvo (human, humanity) je samilost. Briga o nekome. Znači medicina je humana industrija? Ne. Postoje dioničari koji profitiraju ljudskom bolešću. Budući da je to u potpunosti u suprotnosti sa samilošću (koja je humana), odgovor je jasan.

Promatranje biologije čovjeka nije linearno. Sve vrijednosti ljudskog organizma međuovisne su i ne postoji način djelovanja i mijenjanja jedne vrijednosti bez uplitanja u niz drugih vrijednosti. Indikacije lijekova upućuju na djelovanje na određenu strukturu. No, kako je to zbog nelinearnosti nemoguće ostvariti, svaki lijek daje kontraindikacije. Kontraindikacije su moguća djelovanja lijekova na sve ostale vrijednosti koje su isprepletene u mreži vrijednosti unutar tijela čovjeka. One dokazuju nemogućnost fokusiranja lijeka na obavljanje specifične zadaće.

Kolesterol

Promatranjem stanica kod ateroskleroze ustanovljeno je da su stanice koje su uzrokovale plak na krvnim žilama sastavljene od kolesterola. Kolesterol je sastavni dio membrane stanice. I ljudski mozak sastavljen je od stanica koje su prepune kolesterola. Bijele je boje zbog velike količine masnoće. Znanost je dokazala da se kolesterol pojavljuje nakon što je zdravstveni problem već započeo. On pokazuje koje su stanice bolesne, ali nije uzročnik poremećaja.

Uklanjanje kolesterola iz organizma nije rješenje u oporavku od bolesti i to iz dva razloga: 

  • kolesterol je bitan za cjelokupni čovjekov sustav
  • problem ateroskleroze nije kolesterol

Problem ateroskleroze je stres koji uzrokuje jači protok krvi koja pritišće krvne žile te utječe na njihove stanice. Ako je pritisak previsok, stanice krvnih žila, svojim rastom, nastojat će olakšati ovakav pritisak proširenjem krvne žile. No, problem je što stres nije kontinuiran. Stanice neprestano dobivaju suprotne impulse dijeljenja, nabijaju se (stvaraju plak) i apsorbiraju kolesterol.

Činjenica je da povremeno „odgovorne osobe“ mijenjaju prihvatljive razine kolesterola u organizmu. Neprestano smanjujući  kolesterolni broj podižu broj recepata za snižavanje kolesterola čime farmaceutska industrija postiže zaradu iako se zna da samo 3% ljudi koji uzimaju statinske lijekove (lijekovi za sniženje kolesterola) imaju stvarne koristi od uzimanja ovog lijeka. 25% ljudi razvije neku bolest koristeći ovaj lijek. Kolesterolni broj baziran je na broju za prosječnu osobu. Postavlja se pitanje da li  se osobe koje se nalaze na suprotnim stranama kolesterolnog spektra trebaju približiti „sredini“? Ne. Jer nisu prosječni. Kako bi kreirali prosjek potrebno je takve osobe „dovesti“ u prosjek davanjem lijekova.

Kvantna fizika, energija i čovjek

Kvantna fizika dokazala je postojanje nevidljive energije svuda oko nas. Čovjek, postavljen unutar kvantne fizike nije tjelesan. Fotoni svijetla odbijaju se o energiju ljudskog tijela. Ono što vidimo je poskakivanje fotona naprijed i nazad, odbijenu svjetlost, a ispod površine ne postoji ništa tjelesno. Čovjek je energija. Energija koja izgleda vidljivo. Ta nevidljiva energija, prema Einsteinu utječe na polje (polje je energija koja utječe na fizikalni svijet) čestica, a čovjek je „ skup čestica“. Kvantna fizika dokazuje da je nevidljiva energija, iako zanemarena od strane medicine, primarna i upravlja gotovo svime.

Zato je opravdano tvrditi da superiornost uma može prevladati čovjekovu biologiju. Misao je ta nevidljiva energija nastala u našem umu koja oblikuje naše tijelo i odnos prema svijetu u kojem živimo.

Frekvencije osobne energije

Svatko ima osobna iskustva o utjecaju energije na svoj život. Ljudi je obično nazivaju dobre i loše vibracije.

Utjecaj vibracija (koje predstavljaju energiju) slikovito se mogu predočiti valovima. Dva kamena istovremeno bačena u mirnu vodu svojom energijom izazvat će kružno gibanje vodene površine. U jednom trenutku prsteni energije oba kamena će se sučeliti. Rezultat može biti dvojak – ili će se energije „zbrojiti“  ili će doći do kolapsa obje energije.

Tijela su poput ovih valova. Ukoliko su valovi dviju osoba usklađeni, njihova energija se povećava. Frekvencije se usklađuju i zajedno iscrtavaju sinusoidne valove u potpuno istom smjeru. Dobre vibracije znače baš to. Takva „energizirajuća“ okolina poželjna je za svakoga od nas. Ali ako osjećate loše vibracije, dvije energije zacijelo nisu u „fazi“, neusklađene su i međusobno se poništavaju. Čovjek je tada slab i ranjiv i želi pronaći izlaz ka dobrim vibracijama.

Sva živa bića određena su energijom. Čovjek se samo treba zapitati dali se osjeća više ili manje životnim s obzirom na energiju okoline. Čitanjem  vibracija čovjek doista spoznaje kamo ide njegov život. Naprijed – prikupljajući energiju ili nazad – gubeći energiju. Vibracije su informacija koja nam može koristiti i naškoditi.

Samoliječenje

Zdravlje tijela ima dva suprotna smjera: biti u rastu ili biti u zaštiti. Ova dva smjera međusobno su isključiva i nositelji su suprotnih ponašanja.

Smjer rasta predstavlja pozitivan stimulans i  omogućava ostvarenje želja, prema njemu idemo otvoreno želeći ga prigrliti u postizanju zadovoljstva.

Smjer zaštite je negativan, prijeteći stimulans, onaj od kojeg odstupamo, ne želimo mu se približiti, ne daje nam sigurnost, pa se zatvaramo.

Dijagnosticiranjem bolesti, mnogi ljudi posežu za zaštitom, zatvaranjem svojih životnih sustava što može uzrokovati bolest i smrt. Negirajući strah i stres, bez ljubavi za sebe ljudi se nađu u sredini između ova dva smjera. Karakterno jaka osoba zamijenit će strah i stres pozitivnim stimulansom ka rastu, zatvoriti zaštitno ponašanje i prijeći u otvoren rast.

U postizanju dobrog i kontinuiranog zdravlja ljudi teže za poboljšanjem vitalnosti. Teoretski, ako imamo dobre misli moći ćemo utjecati na vitalnost. No, 95% dana ne razmišljamo kreativnim umom, nego podsviješću. Dobre odluke pozitivnog razmišljanja, nažalost nisu dugoročne a njihovo očitovanje upitno je. Trenutkom stupanja u „dnevni program“ one prestaju postojati.

Zato prvenstveno treba znati voljeti sebe i svoj život. Ili naučiti voljeti sebe. Još jedna značajna i najvažnija stvar je spoznati svrhu svog života.

Do kraja života.

Za 3L piše: Alenka Marušić

Ovaj podcast možete pronaći na adresi:

https://www.hayhousehealsummit.com/welcome-post-event

Napomena: Udruga 3L ne zastupa ničije pojedinačno mišljenje te ne odgovara za točnost informacija navedenih u originalnom izvoru. Objavljene informacije su isključivo informativnog karaktera i ne služe za dijagnostiku, tretman, liječenje ili prevenciju bolesti te se preporuča da se konzultirate s vlastitim liječnikom ili drugim stručnim osobama prije njihovog korištenja. Sve objavljene sadržaje koristite isključivo na vlastitu odgovornost i sigurnost. 

SLATKI SERVIS – POČETAK 2020TE

SLATKI SERVIS – POČETAK 2020TE

SLATKI SERVIS – POČETAK 2020TEI ove godine nastavljamo s podrškom malim i nešto većim “slatkišima” u okviru programa Slatki servis. U novoj organizacijskoj shemi volonteri upisuju svoje slobodne sate, a roditelji bilo kojeg od slobodnih aktivnih...

Slavka Batušića 11, 10090 Zagreb

+385 91 5842969