Druga sezona u našem vrtu

Priroda daje, priroda uzima

Sezona je krenula odlično i veselili smo se kiši no do kraja sezone nije prestajala padati tako da je pozitivno bilo što nismo trebali zalijevati no s vlagom su došle bolesti, puževi i drugi nametnici, gomile korova, nije bilo dovoljno sunca za sazrijevanje ljetnih plodova. Prošle godine nismo imali vode, ove godine nam je priroda darovala previše i tako nas prisjeća koliko je ravnoteža sustava važna.

Unatoč svemu plodova imamo i imali smo, možda ne one kojima smo se ljetos najviše veselili i u koje smo ulagali najviše truda i energije. Bilo je tu uspješnih mahuna, kelja, raštike, peršina, mrkve, blitve, začinskih biljaka, samoniklog jestivog bilja, cvijeća, tikvica i tikvi, dinja, krastavaca, čičoke, đumbira, poneka rajčica, poneka paprika, poneki patliđan… Ovih dana sijali smo povrtnice koje vole hladnije vrijeme te smo sve ušuškali slamom.

Evo i nekoliko naših fotografija kroz sezonu 2014.

SLATKI SERVIS – POČETAK 2020TE

SLATKI SERVIS – POČETAK 2020TE

SLATKI SERVIS – POČETAK 2020TEI ove godine nastavljamo s podrškom malim i nešto većim “slatkišima” u okviru programa Slatki servis. U novoj organizacijskoj shemi volonteri upisuju svoje slobodne sate, a roditelji bilo kojeg od slobodnih aktivnih...

Slavka Batušića 11, 10090 Zagreb

+385 91 5842969