Dijabetes tipa 1

Dopis: COVID-19 i djeca oboljela od dijabetesa tipa 1

Dijabetes tipa 1 je autoimuna bolest s čestim akutnim i mogućim kroničnim komplikacijama. Neka djeca oboljela od dijabetesa tipa 1 imaju i pridružene autoimune bolesti. Poslali smo molbu koja se odnosi na donošenje akta kojim bi se užim članovima obitelji, članovima istog kućanstva, omogućila samoizolacija.

Hodalica Matej je prvi puta imao priliku predstaviti 3L

Blic žena, rubrika zdravlje, 01.08.2018 U prosincu 2017. godine, na radiju Student u emisiji Hodalica Matej je prvi puta imao priliku predstaviti 3L pa poslušajte. https://www.mixcloud.com/RadioStudent/hodalica-7122017/Kontaktirajte nas

Index.hr članci

Index.hr člancihttps://www.index.hr/magazin/clanak/pssss-obrati-paznju/2028225.aspx 4.10.2018. https://www.index.hr/magazin/clanak/jeste-li-dovoljno-hrabri-da-nekome-promijenite-zivot/998234.aspx 2.10.2017....

Iza zida, Televizija Zapad, 3. listopada 2018.

Iza zida, Televizija Zapad, 3. listopada 2018.!Kontaktirajte nas

Prilog Dobro jutro Hrvatska 26.9.2017.

Pomozite djeci s dijabetesom, volontirajte u "Slatkom servisu"!Slatki servis volonterski je projekt podrške djeci oboljeloj od dijabetesa tipa 1 udruge 3L. U projekt je već uključeno 13 obitelji i u mogućnosti su uključiti nove korisnike. Da bi se projekt mogao...

SLATKI SERVIS – POČETAK 2020TE

SLATKI SERVIS – POČETAK 2020TEI ove godine nastavljamo s podrškom malim i nešto većim “slatkišima” u okviru programa Slatki servis. U novoj organizacijskoj shemi volonteri upisuju svoje slobodne sate, a roditelji bilo kojeg od slobodnih aktivnih volontera po potrebi...

Esencijalno ulje origana je jedno od najmoćnijih prirodnih lijekova

ESENCIJALNO ULJE ORIGANA JE JEDNO OD NAJMOĆNIJIH PRIRODNIH LIJEKOVAOrigano se još u davnim grčkim vremenima koristio kao visoko učinkovita ljekovita biljka. Grci su ga koristili za rane, ubode insekata, ujede zmija, probavne i respiratorne infekcije – i s dobrim...

30 najboljih biljaka za borbu protiv starenja – 1.dio

30 najboljih biljaka za borbu protiv starenjaNakon što smo pisali o biljkama koje vam pomažu u borbi protiv stresa, donosimo vam novu zanimljivu seriju članaka u kojoj ćemo se usmjeriti na 30 najboljih anti-aging biljaka. U tri nastavka donosimo najvažnije informacije...

Novosti za obitelji djece oboljele od dijabetesa tipa 1 – Index.hr

Poziv obiteljima djece oboljele od dijabetesa tipa 1 na području Zagreba i okolicePOVODOM Dana dijabetesa odabrali smo informirati vas o mrežnim stranicama, inicijativi i programima novijeg datuma koji su pokrenuti u Hrvatskoj, a namjenjeni su djeci, mladima i...

Poziv obiteljima djece oboljele od dijabetesa tipa 1 na području Zagreba i okolice – Index.hr

Poziv obiteljima djece oboljele od dijabetesa tipa 1 na području Zagreba i okoliceSLATKI servis je program udruge 3L, volonterski program podrške djeci oboljeloj od dijabetesa tipa 1. Udruga je inicijator, organizator i voditelj programa. U suradnji sa stručnim...
Kako smo obilježili dan dijabetesa

Kako smo obilježili dan dijabetesa

KAKO SMO OBILJEŽILI DAN DIJABETESA Emitiranje filma Dječja posla na HRT3 14.11. 2015. u 11:20 h  Emitiranje filma bilo je najavljeno u središnjem Dnevniku.  Prilog VL Dijabetes  Članak Dječji dijabetes (Index.hr/mame i vijesti)  Suradnja s 1. osnovnom školom...

Podrška inicijativi za povećanje broja trakica

Podrška inicijativi za povećanje broja trakica

PODRŠKA INICIJATIVI ZA POVEĆANJE BROJA TRAKICA Inicijativu koju je skupa s farmako analizom uz javnu podršku stručnih institucija uputilo Zagrebačko dijabetičko društvo podržali smo Pismom roditelja (autor: Zrinka Babić) koje je priloženo inicijativi te člankom koji...

Odgovor HZZO veljača 2014.

Odgovor HZZO veljača 2014.

Odgovor HZZO veljača 2014. Prilmili smo odgovor HZZOa na Dopis "Nositelj odobrenja je imao uvid i mogao je prihvatiti referentnu cijenu, što bi značilo ostajanje na osnovnoj listi lijekova Zavoda... S tvrtkom koja je Nositelj odobrenja za predmetne lijekove koji su...

Dopis – promjena dostupnosti inzulina i pomagala

Dopis – promjena dostupnosti inzulina i pomagala

DOPIS – PROMJENA DOSTUPNOSTI INZULINA I POMAGALAMinistarstvu zdravlja i HZZO-u danas (10. veljače 2014.) smo poslali dopis kojeg navodimo u nastavku: DOPISvezano na promjene na Osnovnoj i Dopunskoj listi lijekova te uvedene potrebne nadoplate za inzulin Levemir...

Registar oboljelih od dijabetesa tipa 1

Registar oboljelih od dijabetesa tipa 1

REGISTAR OBOLJELIH OD DIJABETESA TIPA 1Nakon podataka za 2012. godinu iz CroDiab registra koji obuhvaća punoljetne osobe, dobili smo i podatke iz registra KBC-a Rebro koji obuhvaća djecu u dobi do 14 godina. Brojčani podaci se odnose na razdoblje 2004. – 2012. godine...

Slavka Batušića 11, 10090 Zagreb

+385 91 5842969