BLOG

Esencijalno ulje origana je jedno od najmoćnijih prirodnih lijekova

ESENCIJALNO ULJE ORIGANA JE JEDNO OD NAJMOĆNIJIH PRIRODNIH LIJEKOVAOrigano se još u davnim grčkim vremenima koristio kao visoko učinkovita ljekovita biljka. Grci su ga koristili za rane, ubode insekata, ujede zmija, probavne i respiratorne infekcije – i s dobrim...

30 najboljih biljaka za borbu protiv starenja – 1.dio

30 najboljih biljaka za borbu protiv starenjaNakon što smo pisali o biljkama koje vam pomažu u borbi protiv stresa, donosimo vam novu zanimljivu seriju članaka u kojoj ćemo se usmjeriti na 30 najboljih anti-aging biljaka. U tri nastavka donosimo najvažnije informacije...

Koje vrste ulja za kuhanje su zdrave, a koje nam štete?

Koje vrste ulja za kuhanje su zdrave, a koje nam štete?Jeste li se ikad zapitali u čemu je točno razlika između mnogih vrsta ulja koja se nude u trgovinama? Osim očite razlike u osnovnoj biljci iz koje potječu, postoje velike razlike u načinu pripreme, obrade i...

Recept za „uradi sam“ prirodna sjenila za oči

Recept za „uradi sam“ prirodna sjenila za očiNakon recepta za domaći maslac za tijelo, donosim vam i recept za prirodna sjenila u svim nijansama koje možete zamisliti. Uz upute za pripremu, donosim vam i gdje nabaviti pojedine sastojke, kao i okvirnu cijenu. Slično...

Prirodna kozmetika + bonus recepti za “uradi sam” prirodni maslac za tijelo

Prirodna kozmetika + bonus recepti za "uradi sam" prirodni maslac za tijeloU posljednje se vrijeme sve više govori o štetnim sastojcima koji se nalaze u šminci i proizvodima za njegu tijela kakvi se mogu kupiti u svim drogerijama. Od alergena i kancerogena do...

NAJBOLJE ADAPTOGENE BILJKE KOJE POMAŽU U BORBI PROTIV STRESA – 2. DIO

NAJBOLJE ADAPTOGENE BILJKE KOJE POMAŽU U BORBI PROTIV STRESA – 2. DIONakon što smo u prethodnom nastavku pisali o utjecaju kroničnog stresa i važnosti adaptogenih biljaka, u drugom dijelu ove mini-serije donosimo vam opis top 10 adaptogenih biljaka koje nam mogu...

NAJBOLJE ADAPTOGENE BILJKE KOJE POMAŽU U BORBI PROTIV STRESA – 1. DIO

NAJBOLJE ADAPTOGENE BILJKE KOJE POMAŽU U BORBI PROTIV STRESA – 1. DIOVećina od nas sa stresom se budi i sa stresom navečer liježe. Ako svakodnevno živite sa stresom onda svakako morate naučiti kako se zaštititi od njegovih negativnih učinaka. Postoje mnogi prirodni...

POTRAGA ZA „SVETIM GRALOM“ U LIJEČENJU DIJABETESA

POTRAGA ZA „SVETIM GRALOM“ U LIJEČENJU DIJABETESAŠto je zapravo dijabetes? Dijabetes (šećerna bolest) definira se kao poremećaj metabolizma glukoze i manifestira se kroničnom hiperglikemijom ili povišenom razinom šećera u krvi uslijed poremećenog izlučivanja inzulina...

KOLAGEN – ZAŠTO JE DOBAR ZA NAS?

KOLAGEN – ZAŠTO JE DOBAR ZA NAS?Možda ga prepoznajete kao sastojak vašeg omiljenog losiona za tijelo ili ste ga primijetili u dućanima kao vitaminski dodatak mnogim proizvodima. Ali što je točno kolagen – i kako ga možete uključiti u svoju prehranu? Kolagen je...

17 ZAPANJUJUĆIH DOBROBITI KORIŠTENJA EPSOM SOLI

17 ZAPANJUJUĆIH DOBROBITI KORIŠTENJA EPSOM SOLIOtkrijte nevjerojatne vrijednosti ovog super-minerala…  Epsom sol, koja zapravo nije sol, već mineralna tvar sastavljena od magnezija i sulfata, ime je dobila po solani Epsom u okrugu Surrey u Engleskoj. Naziva se još i...
30 najboljih biljaka za borbu protiv starenja – 1.dio

30 najboljih biljaka za borbu protiv starenja – 1.dio

30 najboljih biljaka za borbu protiv starenjaNakon što smo pisali o biljkama koje vam pomažu u borbi protiv stresa, donosimo vam novu zanimljivu seriju članaka u kojoj ćemo se usmjeriti na 30 najboljih anti-aging biljaka. U tri nastavka donosimo najvažnije informacije...

Koje vrste ulja za kuhanje su zdrave, a koje nam štete?

Koje vrste ulja za kuhanje su zdrave, a koje nam štete?

Koje vrste ulja za kuhanje su zdrave, a koje nam štete?Jeste li se ikad zapitali u čemu je točno razlika između mnogih vrsta ulja koja se nude u trgovinama? Osim očite razlike u osnovnoj biljci iz koje potječu, postoje velike razlike u načinu pripreme, obrade i...

Recept za „uradi sam“ prirodna sjenila za oči

Recept za „uradi sam“ prirodna sjenila za oči

Recept za „uradi sam“ prirodna sjenila za očiNakon recepta za domaći maslac za tijelo, donosim vam i recept za prirodna sjenila u svim nijansama koje možete zamisliti. Uz upute za pripremu, donosim vam i gdje nabaviti pojedine sastojke, kao i okvirnu cijenu. Slično...

POTRAGA ZA „SVETIM GRALOM“ U LIJEČENJU DIJABETESA

POTRAGA ZA „SVETIM GRALOM“ U LIJEČENJU DIJABETESA

POTRAGA ZA „SVETIM GRALOM“ U LIJEČENJU DIJABETESAŠto je zapravo dijabetes? Dijabetes (šećerna bolest) definira se kao poremećaj metabolizma glukoze i manifestira se kroničnom hiperglikemijom ili povišenom razinom šećera u krvi uslijed poremećenog izlučivanja inzulina...

KOLAGEN – ZAŠTO JE DOBAR ZA NAS?

KOLAGEN – ZAŠTO JE DOBAR ZA NAS?

KOLAGEN – ZAŠTO JE DOBAR ZA NAS?Možda ga prepoznajete kao sastojak vašeg omiljenog losiona za tijelo ili ste ga primijetili u dućanima kao vitaminski dodatak mnogim proizvodima. Ali što je točno kolagen – i kako ga možete uključiti u svoju prehranu? Kolagen je...

17 ZAPANJUJUĆIH DOBROBITI KORIŠTENJA EPSOM SOLI

17 ZAPANJUJUĆIH DOBROBITI KORIŠTENJA EPSOM SOLI

17 ZAPANJUJUĆIH DOBROBITI KORIŠTENJA EPSOM SOLIOtkrijte nevjerojatne vrijednosti ovog super-minerala…  Epsom sol, koja zapravo nije sol, već mineralna tvar sastavljena od magnezija i sulfata, ime je dobila po solani Epsom u okrugu Surrey u Engleskoj. Naziva se još i...

Univerzalno sredstvo za čišćenje – pripremite ga sami

Univerzalno sredstvo za čišćenje – pripremite ga sami

Univerzalno sredstvo za čišćenje – pripremite ga samiDonosimo vam recept univerzalnog sredstva za čišćenje, koji sami možete pripremiti kod kuće prilikom svakog čišćenja, vrlo je jednostavan, a možete ga napraviti i više tako da Vam je uvijek pri ruci kad Vam zatreba....

Kako naša prehrana može utjecati na zdravlje okoliša?

Kako naša prehrana može utjecati na zdravlje okoliša?

Kako naša prehrana može utjecati na zdravlje okoliša?Koja hrana najviše šteti planetu? A koja bi ga hrana mogla spasiti? Provjerite trenutno stanje klimatskih promjena i pogledajte što istraživanja govore o utjecaju određenih namirnica. Ako postoji jedan sveobuhvatni...

Napitci koji vas čine zdravijima

Napitci koji vas čine zdravijima

Kako savladati umjetnost svjesnog roditeljstva i imati bolju povezanost sa svojom djecom Iako se tako možda i ne čini, konzumacija zdravih pića jednako je bitna kao i konzumacija zdrave hrane, no poprilično je teško snaći se u moru proizvoda koji se reklamiraju kao...

FOTOGALERIJA: VRT 2017.

FOTOGALERIJA: VRT 2017.

FOTOGALERIJA: VRT 2017.I ove sezone smo vrijedni, a zemlja i stanovnici vrta već nas nagrađuju životom, mirisima, okusima, bojama, plodovima,… a tek smo krenuli.   Kontaktirajte nas

Slavka Batušića 11, 10090 Zagreb

+385 91 5842969